Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

“WSZYSCY RAZEM W JEDNYM TEMPIE” – SPOTKANIA KOLEJNE

Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa MałopolskiegoLogo Województwa Małopolskiego

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W dniach 07.05.22 oraz 21.05.22 odbyły się dwa kolejne spotkania na terenie OREW oraz Zespołu Basenowego w ramach projektu „Wszyscy razem w jednym tempie” (zadania finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego).

Tym razem w 4 zintegrowanych grupach beneficjenci projektu usprawniali motorykę małą – na zajęciach pedagogicznych poprzez zabawy stolikowe oraz rysowanie na monitorze interaktywnym, na zajęciach z fizjoterapii poprzez doskonalenie precyzji i szybkości ruchów palców oraz dłoni. Dużo radości dały dzieciom ćwiczenia ruchowe – udział w znanej i lubianej przez wszystkich “grze w klasy” oraz pokonywanie różnorodnych torów przeszkód, gdzie mogły poćwiczyć skoczność, szybkość i zdolność reakcji. Aktywne zajęcia zostały zakończone przyjemną relaksacją przy muzyce klasycznej na specjalnych poduchach.

Na basenie uczestnicy projektu oswajali się ze środowiskiem wodnym, wykorzystując maty wypornościowe oraz makarony piankowe, ćwiczyli kontrolę oddechu podczas nauki nurkowania, wzięli udział w biegu sztafetowym w wodzie.

Dogoterapia tym razem opierała się na ćwiczeniach kreatywnego myślenia , poprzez udział uczestników w grach edukacyjnych o psiej tematyce, a także dbaniu o dobrostan zwierząt (naszykowanie wody, częstowanie psimi smakołykami), oraz relaksacji w towarzystwie psich terapeutów.

Energii do pracy dodał naszym uczestnikom pyszny poczęstunek :).

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z zajęć w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.