DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – PASOWANIE NA OREWIAKA

“Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
Który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie
I nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”.
W nawiązaniu do Dnia Edukacji Narodowej 12 października odbył się uroczystość pasowania na OREWiaka. Mury naszego ośrodka zasiliło grono nowych podopiecznych. Uroczystość miała charakter podniosły i wyjątkowy, a przy tym była to podwójna okazja do świętowania zarówno dla nauczycieli jak i nowych wychowanków oraz ich rodziców.

Otwarcie uroczystości rozpoczęło się od ciepłych słów ze strony Pani Dyrektor Ewy Rosiek, Pana Zbysława Owczarskiego – członka Zarządu Głównego PSONI w Warszawie oraz Pani Gabrieli Sorodnik – przedstawiciela Rady Rodziców i skarbnika Koła. Mnóstwo pięknych i miłych zdań skierowano do kadry pracowniczej jak i rodziców oraz wychowanków. Nowi podopieczni oficjalnie zasilili grono naszego ośrodka.
Wychowankowie zaprezentowali utwór Jana Brzechwy pt. ,,Kaczka Dziwaczka”, który zachwycił poczuciem humoru. Występ wokalny gościa specjalnego, Kingi Kasprzyk nadał wyjątkowego charakteru całej uroczystości.

Punktem kulminacyjnym uroczystości, na który wszyscy zgromadzeni czekali, było pasowanie nowych wychowanków. Witamy ich serdecznie życząc mnóstwo radości, bowiem tej z kolei potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu się uśmiechnąć!