DZIEŃ PARKÓW NARODOWYCH

Malutkimi kroczkami zbliżamy się do końca realizacji Programu Ekologicznego „Środowisko ponad wszystko”. W ostatnich dniach (29-30 maja) nasi podopieczni uczestniczyli w ciekawych zajęciach terapeutyczno-edukacyjno-rewalidacyjnych w okolicach Pieskowej Skały oraz Ojcowa. Nie przez przypadek właśnie tam, ponieważ 24 maja obchodzony był Dzień Parków Narodowych.
Nasi wychowankowie z racji tego, że najbliżej Wolbromia położony jest Ojcowski Park Narodowy również świętowali ten, jakże ważny dzień w kalendarzu ekologicznym. Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym parkiem narodowym w Polsce. Wąwozy, jaskinie oraz oryginalne ostańce i formy skalne, z którymi wiążą się ciekawe legendy, to tylko niektóre atrakcje które czekały na naszych wychowanków.
Uczestnicy zajęć przed wejściem do Parku zostali poinformowani jak należy zachowywać się w takim miejscu. Zwiedzanie Parku rozpoczęliśmy od Źródełka Miłości, następnie udaliśmy się do Jaskini Krowiej, spoglądaliśmy na Rękawicę a przechodząc prze Bramę Krakowską rozpoczęliśmy podziwianie krajobrazu w Parku Ojcowskim. Największą atrakcją było jednak zwiedzanie Jaskini Łokietka. Wszyscy w dużym skupieniu słuchali przewodników i ostrożnie poruszali się po zakamarkach jaskini. Przejście przez jaskinię było nie lada wyzwaniem ale wszyscy dali radę! Kolejnym punktem zajęć była Maczuga Herkulesa oraz przepiękne okolice Zamku Pieskowa Skala.
Pogoda dopisała, wycieczka udana, dzieci zadowolone i…chyba o to chodziło.