II DZIEŃ OBCHODÓW POWIATOWYCH DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Drugi dzień powiatowych Dni Godności Osób z Niepełnosprawnościami obchodziliśmy we wtorkowe przedpołudnie na Pustyni Błędowskiej!

Piknik na Róży Wiatrów był pełen atrakcji, takich jak: wypuszczanie kolorowych balonów z marzeniami do nieba, przejażdżki samochodem terenowym po pustyni, malowanie twarzy, zaplatanie barwnych warkoczyków, skręcanie balonów, fotobudka, wóz strażacki udostępniony przez niezastąpionych strażaków z olkuskiej PSP, bajkowe spotkanie z Kropelką Ambrelką i Profesorem Wodniaczkiem z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Olkusza, pyszne hot dogi z food trucków, wata cukrowa i popcorn. Były też integracyjne tańce i zabawy.

Podczas wydarzenia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z wręczeniem nagród i dyplomów dla laureatów Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Sztuka Selfie, czyli jak zostać dziełem sztuki”. Konkurs skierowany był do osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących teren województwa małopolskiego. Został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka.

Nasi podopieczni grup przedszkolnych wraz z kadrą oczywiście z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w tym konkursie i z ogromną radością odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca!