III MAŁOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

3 grudnia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto to zostało ustanowione w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ten sposób chciano podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, konieczność wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób. To również okazja, do zwiększania świadomości publicznej na temat problemów, z jakimi muszą zmierzać się każdego dnia osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, WTZ po raz trzeci zorganizował Małopolski Konkurs Fotograficzny.

Ogłoszenie wyników miało miejsce w naszej placówce, gdzie przygotowaliśmy wystawę nadesłanych prac. W tym dniu przybyli też do nas goście, pani Gabriela Sorodnik – przedstawiciel Zarządu PSONI Koło w Wolbromiu oraz pan Wojciech Szota – redaktor naczelny Wieści Wolbromskich. Tematem tegorocznego konkursu było hasło “Niezwykła rzecz”, pod którym należało rozumieć szeroko pojętą niezwykłość otaczającego nas świata, pod postacią różnych niebanalnych, interesujących rzeczy czy zjawisk. Do konkursu przystąpiło 11 placówek z terenu małopolski. Przysłano ciekawe fotografie, a niektóre z nich skłaniały do dłuższych przemyśleń. Jury powołane przez Organizatora przyznało trzy nagrody główne oraz jedno wyróżnienie. Oto wyniki:

miejsce I Sławomir Zadrożny – SOSW w Chrzanowie zdj.”Owocowy konik”

miejsce II Leszek Łabuń – ŚDS Fundacji Hamlet w Krakowie zdj. “W przestrzeni czasu”

miejsce III Paweł Machnik – ŚDS w Woli Zachariaszowskiej zdj. “Diamenty ogrodu”

Wyróżnienie

Grzegorz Wilk – WTZ w Łyszkowicach zdj. “Bezkres”

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy wielkie gratulacje. Życzymy sukcesów w dziedzinie fotografii i zapraszamy już dziś do kolejnej edycji konkursu fotograficznego, który odbędzie się za rok.

Wszystkie nadesłane prace będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie, w wolbromskim Domu Kultury w dniach od 4 do 13 grudnia 2019 r. – zapraszamy!

Dziękujemy Dyrektorowi oraz pracownikom Domu Kultury za pomoc w realizacji konkursu.