IV MAŁOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WOLBROM 2021

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie obchodzonych corocznie 5 maja, w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej został rozstrzygnięty IV Małopolski Konkurs Fotograficzny Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2021, pod hasłem „Piękno inaczej…”

W tym roku do konkursu przystąpiło 13 placówek ( ŚDS, DPS, WTZ, SOSW, OREW) z terenu Małopolski. Nadesłane prace fotograficzne zostały wykonane w technice czarno-białej i stanowiły nie lada wyzwanie, by w dwóch kolorach przedstawić piękno otaczającego nas świata przyrody, zjawisk i rzeczy. Wystawa fotografii została przygotowana w pracowni naszego Warsztatu. Wiceprzewodnicząca PSONI Koło w Wolbromiu pani Aneta Rzepka, która brała udział w tym wydarzeniu, podkreśliła, iż wszystkie prace w konkursie są wyjątkowe i zasługują na nagrodę. Jury powołane przez organizatora w składzie pani Gabriela Kałwa z panią Magdaleną Świerczek-Gryboś z wolbromskiego Domu Kultury oraz pan Wojciech Szota – redaktor naczelny Wieści Wolbromskich, postanowili przyznać następujące nagrody:

Miejsce I – fot. „Makatka” pan Paweł Panna ŚDS w Woli Zachariaszowskiej

Miejsce II – fot. „Pantomimo Słońca 4” pan Jakub Łatka SOSW w Chrzanowie

Miejsce III – fot. „Nie – płacząca wierzba” pani Barbara Szydło WTZ w Chrzanowie

Spośród fotografii, które zamieściliśmy na stronie facebook WTZ, głosujący wybrali najciekawsze zdjęcie przyznając w ten sposób Nagrodę Publiczności. Jest to praca pod tytułem „Nieoczywiste…” pani Dominiki Sidełko z WTZ w Trzebini.

Wszystkim biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom gratulujemy przygotowania ciekawych prac, a jury konkursowemu dziękujemy za rzetelną ocenę.

Zachęcamy do rozwijania fotograficznych pasji zapraszając do udziału w kolejnych edycjach Małopolskiego Konkursu Fotograficznego Osób Niepełnosprawnych.