Konkurs fotograficzny.

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie z Filią w Olkuszu dnia 19.12.2018 r. odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moje miasto i mój region w obiektywie – tradycja i kultura ziemi olkuskiej”, w którym wzięli również udział nasi uczestnicy z WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

Tradycyjnie finał konkursu wraz z wystawą fotograficzną odbył się w ramach „Duetów Poetyckich”, w tym roku swoją twórczość zaprezentowali Pani Iwona Młodawska- Waterson i Pan Jakub Kornhauser.

W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego Jury w składzie: przewodniczący – Katarzyna Szojda, pozostali członkowie – Agnieszka Zub, Jarosław Nowosad, Olgerd Dziechciarz i Adam Sowula przyznało w kategorii wiekowej „szkoły średnie” trzy następujące nagrody oraz dwa wyróżnienia:

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne :

I miejsce – „Stara zapomniana poczta w Bydlinie”: Anna Skorupka – Warsztat Terapii Zajęciowej Lgota Wolbromska;

II miejsce – „Noc w Srebrnym Grodzie”: Aleksandra Natkaniec – Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu;

III miejsce – „Wapiennik na zboczu Góry Zagrabie przy starym trakcie handlowym”: Paweł Skoczeń – Warsztat Terapii Zajęciowej Lgota Wolbromska.

Wyróżnienia:
„Street”: Mateusz Sypień – Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu;
„Przydrożna kapliczka w Cieślinie”: Sylwia Dachowska – Warsztat Terapii Zajęciowej Lgota Wolbromska.

Na ekspozycji pokazano kilkanaście autorskich zdjęć, które pozwoliły nam na oderwanie się od rutyny oraz dojrzenie innych wymiarów naszej rzeczywistości, a także tego, że każdą chwilę można zatrzymać właśnie poprzez fotografowanie. Ogromnym, a zarazem miłym zaskoczeniem jest fakt, iż to właśnie fotografie naszych uczestników zostały tak wysoko ocenione. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom, a także życzymy kolejnych sukcesów.