“KREATYWNIE PATRZYMY NA ŚWIAT” – SPOTKANIE DZIESIĄTE

„Kreatywnie patrzymy na świat”

Logo Fundacji PZU

sfinansowano ze środków Fundacji PZU

W dniu 25.01.2022 roku odbyły się  X i zarazem ostatnie zajęcia z projektu PZU „ Kreatywnie patrzymy na świat”. Projekt w którym brało udział 12 beneficjentów, przeznaczony był dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach 6 osobowych. Pierwsza z grup brała udział w zajęciach na Sali Doświadczania Świata, gdzie wraz z opiekunami rozwijała motorykę dużą, stymulowała poszczególne zmysły (dotyk, słuch, wzrok) poprzez różne zajęcia i zabawy. Równolegle odbywały się zajęcia na sali edukacyjnej. Poprzez zajęcia i zabawę grupa rozwijała umiejętności komunikowania się, kreatywność oraz motorykę dużą i małą. W ramach projektu uczestnicy korzystali z zajęć z zakresu fizjoterapii. Podczas trwania spotkania uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek oraz zostali odwiezieni do domu wynajętym busem.

Współpraca przez okres trwania projektu była bardzo owocna, wzmacniane były wszystkie sfery uczestników tj.: orientacja w schemacie własnego ciała, wzmacnianie układu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego – oczywiście przy pomocy świetnej zabawy.