Magiczna moc bajek

Mądre książki są nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Potrzeba kontaktu z tekstem nie powstaje u dziecka spontanicznie, dlatego musimy ją wzbudzać w procesie wychowania. Czytanie uczy myślenia, pomaga poznawać siebie i świat. Treści płynące z książek wpływają na rozwój uczuć i przyczyniają się do umiejętności odróżniania dobra od zła. Postacie bohaterów dostarczają wzorców godnych naśladowania, zaś antybohaterów zachęcają do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów.

W październiku przystąpiliśmy do realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego pt. „Magiczna moc bajek”. Jest to bajkowa podroż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Podczas zajęć zrealizowaliśmy zadania z I Modułu: „Szanuję drugiego człowieka”. Przeczytaliśmy i omówiliśmy bajkę J. W. Grimm pt. „Kopciuszek”.

Zorganizowaliśmy Dzień Czyścioszka, którego myśl przewodnia brzmiała „W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta”. Przygotowaliśmy „Zaczarowaną dynię” oraz wykonaliśmy „Kryształowe pantofelki” dla Kopciuszka. Zadania sprawiły nam wiele radości i frajdy, już nie możemy doczekać się kolejnych! a te niebawem, bo już w listopadzie…