Grafika przedstawia logo Budżetu Obywatelskiego.

„Malowane wspomnieniami” III Edycja Budżetu Obywatelskiego Bochnia

W dniach 18-19 października 2019 r. odbył się wyjazd w ramach projektu „Malowane wspomnieniami” – zadanie skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin (III etap).

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W wyjeździe wzięło udział 20 wychowanków OREW Wolbrom wraz z rodzicami.

Pobyt rozpoczął się od zakwaterowania w Centrum Biznesowym w Bochni . Następnego dnia wszyscy wybraliśmy się do Motylarni, gdzie pan przewodnik ciekawie opowiadał o wielu gatunkach motyli żyjących w różnych zakątkach naszej kuli ziemskiej. Byliśmy pod wrażeniem mnogości tych uskrzydlonych, wysoce zaawansowanych ewolucyjnie owadów. Po opuszczeniu motylarni wszyscy wybraliśmy się na spacer i swobodne zwiedzanie malowniczego Bocheńskiego rynku. Kolejnym planowym punktem była Kopalni Soli, gdzie spędziliśmy około trzy godzin. Poznaliśmy specyfikę tego historycznego miejsca, zobaczyliśmy arcyciekawe turystycznie podziemia z m.in. kaplicą św. Kingi. Ostatnią stacją naszej wyprawy był Zamek w Wiśniczu. Zostaliśmy zapoznani z historią obiektu, zwiedziliśmy dziedziniec i komnaty, obserwowaliśmy odległy widnokrąg z loggii. Na koniec czekał na nas pokaz 3D, mogliśmy doświadczyć odwzorowania życia w czasach świetności drugiego po Wawelu, największego zamku w Małopolsce.

Pogoda nam dopisała, słońce mocno grzało, wszyscy mile i aktywnie spędziliśmy czas.