Grafika przedstawia logo Budżetu Obywatelskiego.

„Malowane wspomnieniami” III Edycja Budżetu Obywatelskiego Poronin

W dniach 20-21 września 2019 r. odbył się wyjazd w ramach projektu „Malowane wspomnieniami” – zadanie skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin (III etap).

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W wyjeździe brało udział 20 wychowanków OREW Wolbrom wraz z rodzicami.

Pobyt rozpoczął się od zakwaterowania w Hotelu Limba Grand w Poroninie. Następnego dnia wszyscy wybraliśmy się do Zakopanego aby zwiedzić Muzeum Figur Woskowych. Byliśmy pod wrażeniem woskowych brył i każdy znalazł tam swoją ulubiona postać filmową a także ulubionych sportowców. Po opuszczeniu muzeum wszyscy wybraliśmy się na spacer po Krupówkach, gdzie mogliśmy skosztować regionalnej kuchni oraz zaopatrzyć się pamiątki. Następnie wybraliśmy się do Gorącego Potoku wypocząć na termach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy akompaniamencie kapeli góralskiej, która w tym dniu występowała na obiekcie.

Pogoda nam dopisała, słońce mocno grzało, wszyscy mile i aktywnie spędziliśmy czas. Po osuszeniu się i przebraniu przyszedł czas na drogę powrotną.