„Malowane wspomnieniami” – pobudzanie i kształtowanie kreatywności osób niepełnosprawnych – Zator

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2019 r. odbył się wyjazd w ramach projektu „Malowane wspomnieniami” – zadanie skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

20 wychowanków wraz z rodzinami wyjechali na wycieczkę integracyjną do Inwałdu i Zatoru. W pierwszym dniu mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknych Ogrodów Papieskich, po których oprowadziła nas pani przewodnik. Krajobraz oglądany z tarasu widokowego przedstawiał wizerunek Papieża Jana Pawła II, utworzonego z różnych barwnych roślin kwitnących w ogrodzie. Po pierwszym dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg do hotelu „Karpik”, położonego nad dwoma stawami, gdzie odpoczęliśmy. Przy hotelu znajdował się ogromny plac zabaw, z którego skorzystali i rodzice i dzieci. Było dużo śmiechu i radości.

Drugi dzień również dostarczył nam bardzo dużo adrenaliny i pozytywnych wrażeń, gdyż spędziliśmy go w Rodzinnym Parku Rozrywki – Energylandii.

Dobrej zabawy nie było końca, rodzice i dzieci skorzystali z wielu niesamowitych atrakcji parku. Najodważniejsze mamy zdecydowały się na przejażdżkę na słynnej – największej w Europie – kolejce górskiej :-). Po dniu pełnym mocnych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy wykończeni, ale usatysfakcjonowani do Wolbromia.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej przygody.