„MARSZ TRZEŹWOŚCI DLA NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 09.11.2018 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej wraz z opiekunami włączyli się w kampanię społeczną pt. „NO PROMIL – NO PROBLEM” na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu. Akcja ta miała na celu uświadomienie skutków spożywania napojów alkoholowych i jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.

Nasi przodkowie swój patriotyzm wyrażali w walce o niepodległość, a jednym z przejawów współczesnego patriotyzmu jest m.in. promowanie życia w trzeźwości, dlatego uczniowie szkoły podstawowej wraz z zaproszonymi gośćmi, wyruszyli na przemarsz ulicami miasta, gdzie dokładnie odliczono sto kroków w nawiązaniu do stulecia odzyskania niepodległości 1918 – 2018. Włączyliśmy się również w wykrzykiwane przez dzieci hasła „Stop pijanym kierowcom”. Uczestnicy marszu właśnie w ten sposób chcieli przypomnieć jak dużo jest tragedii spowodowanych przez alkohol. Wręczali również kierowcom chorągiewki i ulotki promujące trzeźwość.

Wraz z innymi uczestnikami utworzyliśmy także Flagę Narodową za pomocą dłoni, co w efekcie dało nam wiele radości, ale i poczucie, że wszyscy jesteśmy równi i wolni.

Mieliśmy również okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim były 8 urodziny Julii, której marzeniem jest, by choć jedne urodziny spędzić, tak jak wiele zdrowych dzieci – wśród swoich koleżanek i kolegów. Odpowiedzią na to życzenie było wręczenie Julii urodzinowej laurki wykonanej przez wszystkich chętnych. Radość Julki była ogromna i udzieliła się nam wszystkim. Było to doświadczenie, które w naszych sercach pozostanie na dłuższy czas, a w każdej wolnej chwili zastanowimy się co może przynieść kolejny dzień.