Tradycją stało się, że w naszym Warsztacie corocznie odbywa się wydarzenie literackie w ramach Narodowego Czytania.
Tegoroczna akcja poświęcona była twórczości Jana Kochanowskiego, wybitnego twórcy polskiego renesansu. Już za życia uważany on był za największego poetę Słowiańszczyzny. Zgodnie z zasadą Renesansu, że najważniejszy jest człowiek, wyraził w swojej poezji całą skalę dostępnych mu uczuć.
Podczas spotkania uczestnicy oraz kadra wtz przeczytali wybrane pieśni, fraszki i treny Kochanowskiego. Pomiędzy odczytami tekstów poznaliśmy również ciekawą biografię poety. Dopełnieniem literackiego wydarzenia była piękna scenografia nadająca całości niezwykły charakter.
W przyszłorocznej edycji Narodowego Czytania będziemy przypominać sobie jedno z największych dzieł dramatycznych polskiego romantyzmu jakim są „Dziady” Adama Mickiewicza….
Więcej zdjęć na stronie :












