Obchody Światowego Dnia Autyzmu w OREW

W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy ustanowiony przed kilku laty Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dzień, którego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś przewodnim motywem obchodów jest kolor niebieski (budynki na całym świecie podświetlane są tego dnia na niebiesko).

W tym roku jest to również szczególny dzień w naszym ośrodku. Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu założyliśmy niebieski element garderoby, przyłączając się do akcji. Tego również dnia odbyły się szczególne warsztaty dla rodziców na temat autyzmu. Szczególne, bo prowadzone przez niezwykłą osobę. Poprowadziła je bowiem pani mgr Beata Zawiślak – nie tylko pedagog, oligofrenopedagog, wykładowca uczelniany, ponad dwudziestoletni praktyk w pracy z osobami z deficytami rozwojowymi, specjalizująca się w zagadnieniach autyzmu, ale przede wszystkim mama chłopca z autyzmem, która towarzyszy swojemu dziecku na każdym etapie jego rozwoju i w każdym momencie życia, autorka książki “Dziecko autystyczne. Prawdziwa opowieść o Maciusiu”.

Po niezwykle ciekawym i pouczającym spotkaniu z Panią Beatą, wspólnie z rodzicami bawiliśmy się razem, a uwieńczeniem tego dnia było rozdanie nagród i wyróżnień dla biorących udział w naszym konkursie na “Najpiękniejszy NIEBIESKI kwiat”. Jak zwykle nasi wspaniali rodzice stanęli na wysokości zadania i stworzyli kwiaty niezwykłe….

Tegoroczny dzień 2 kwietnia zaliczyć należy zatem do dni wyjątkowych i pełnych wrażeń.