Pierwsza Komunia Święta w OREW

19 maja br. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu jedenaścioro wychowanków naszego ośrodka przystąpiło po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii. Mszę świętą odprawił Ks. Proboszcz Tadeusz Maj, zaś Ks. Piotr Ryż wygłosił piękne kazanie, w którym przypomniał nam o istocie tegoż sakramentu. W obrzędach Mszy Świętej czynnie uczestniczyli rodzice i rodzeństwo dzieci pierwszokomunijnych, kadra OREW z panią dyrektor Ewą Rosiek, inni goście związani z wolbromskim Kołem PSONI oraz parafianie.

Dzień ten był dla wszystkich wielkim świętem. Uroczystość była wyjątkowa tak, jak wyjątkowi byli jej bohaterowie: Ania, Natasza, Julia, Lena, Mateusz, Tomek, Ksawery, Alan, Krzyś, Mateusz i Filip. Pięknie udekorowany kościół, dzieci w białych ubrankach, wzruszeni rodzice i bliscy – to składowe niesamowitej atmosfery, jaka towarzyszyła tej uroczystości.

Piękną i wzruszającą oprawę muzyczno-wokalną przygotowały: Wioletta Bielach, Anita Tracz, Dorota Mrówka, Marta Sikorska oraz Kamil Nowak. Po mszy św. w radosnym i podniosłym nastroju ustawiliśmy się do pamiątkowych zdjęć, które prezentujemy w galerii.