Po raz kolejny – Inni, jednak tacy sami

Dnia 14.03.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu integracyjnego ,,Inni jednak tacy sami”. Tym razem to my złożyliśmy wizytę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu. Nasi podopieczni z II oddziałów edukacyjnych zostali mile przyjęci przez młodzież klas VII i VIII. Wykazując się entuzjazmem rozwiązywaliśmy zagadki, nazywaliśmy oraz dopasowywaliśmy chronione gatunki roślin do odpowiednich opisów.

Z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat roślin chronionych w Polsce oraz różnego rodzaju skał, którą specjalnie dla nas poprowadziła Pani biolog.

Największą atrakcją spotkania było wykonanie barwnych plakatów nadchodzącej Pani Wiosny, uśmiechów i świetnej zabawy nie brakowało. Punktem przewodnim programu stał się temat dotyczący kwiatów chronionych pod hasłem: ,,Zawsze znajdą się kwiaty dla tych, którzy chcą je zobaczyć”. Dzięki temu nauczyliśmy się doceniać ich istnienie, uświadomić głębiej to, co na co dzień być może umyka naszym oczom. Po pysznym poczęstunku uradowani wróciliśmy do ośrodka. Pragniemy serdecznie podziękować za tak serdeczne ugoszczenie nas.

Temat spotkania był tym bardziej ważny, ponieważ nawiązuje do przygody, która wkrótce czeka nas podczas pełnej wrażeń wyprawy… Już nie możemy się doczekać! czekamy z niecierpliwością.