Podsumowanie finalizacji projektu „CHCĘ, WIEM, POTRAFIĘ…”

6 grudnia po emocjonującym dniu, w godzinach pozalekcyjnych miało miejsce uroczyste zakończenie projektu „Chcę, wiem, potrafię”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Zgromadzeni goście – beneficjenci wydarzenia, wraz z przybyłymi rodzicami a niekiedy i rodzeństwem oraz Pani Dyrektor OREW Wolbrom, Koordynator projektu oraz Główna Księgowa koła w podniosłej atmosferze wysłuchali podsumowania przedstawionego na prezentacji multimedialnej.

Począwszy od 11. czerwca zaczęliśmy się spotykać regularnie w parzyste czwartki, pomiędzy godziną 15. a 18. Projekt skierowany do grupy 12 wychowanków OREW w wieku 13-20 lat został zrealizowany w postaci 10 popołudniowych zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy rozwijali swoje zainteresowania i zdolności praktyczne: informatyczno-fotograficzne i przyrodniczo-plastyczne, a przy tym w sposób ciekawy i twórczy spędzili wolny czas, dzieląc się tym, co niematerialne – życzliwym wsparciem i troskliwą obecnością.

5 spotkań odbyło się w dwóch sześcioosobowych grupach i polegało na przeprowadzeniu praktycznych zajęć z uczestnikami. Kolejnych 5 spotkań było „łączonych” – dla 12 uczestników i spędziliśmy je aktywnie w terenie.

Po zakończeniu wystąpienia, z lekkim sentymentem i wzruszeniem przyglądaliśmy się dziełom rąk uczestników praktycznych zajęć warsztatowych, następnie zasiedliśmy do zastawionych stolików, racząc się słodkim poczęstunkiem i rozmawiając, ciepło wspominaliśmy minione półrocze… wtem, z niespodziewaną wizytą zawitał do nas święty Mikołaj, filuternie przedstawił siebie i boskiego towarzysza – Reniferka. Radośnie podrygując kopytkami zapowiedział Mikołajkowe rozdanie pamiątkowych dyplomów uczestnictwa i ozdobnych okolicznościowych bombek.

W reakcji na pozytywny oddźwięk uczestników i rodziców mamy nadzieję i podejmiemy starania rozpisania projektu – kontynuacji i nadania mu oficjalnych ram już na początku wiosny przyszłego roku kalendarzowego.