Logo przedstawia hasło Międzynarodowego Miesiąca AAC w 2021 roku, które brzmi "Wyjdź, zabierz głos, przebij się w odradzającym się świecie".

PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA AAC

W październiku nasz ośrodek po raz kolejny włączył się  do akcji obchodów Miesiąca AAC, którego tegoroczne hasło brzmiało:
”WYJDŹ, ZABIERZ GŁOS I PRZEBIJ SIĘ W ODRADZAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE”.
Podjęliśmy liczne działania, zgłębialiśmy temat alternatywnych metod komunikacji uczestnicząc w szkoleniach wewnętrznych z PECS- ów, Mówika, dzieląc się własnymi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami. Wychowankowie z trudnościami w komunikowaniu się sami złożyli swoim nauczycielom specjalne życzenia z okazji ich święta oraz przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z innych grup różne zadania. Na zajęciach gastronomicznych piekli pyszne ciasno marchewkowe według otrzymanego przepisu, głowili się podczas rozwiązywania krzyżówki, której hasło przedstawili w swoich pracach plastycznych. Rozwiązywali różne zagadki opracowane narzędziami AAC jednocześnie ucząc się i bawiąc na tablicy interaktywnej. Nie mogło zabraknąć też rozmów w małych grupkach podczas których zabierali głos dzieląc się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami.
Podjęte inicjatywy dały nam wiele radości i możliwości do komunikowania się oraz pokazały, że AAC łączy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#AACaware2021