Quiz Wielkanocny w OREWz udziałem Pani Prezydentowej

Szanowni Państwo mamy zaszczy opowiedzieć Wam o wizycie jakże zacnego gościa w naszym ośrodku. Po raz kolejny odwiedziła nas Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda biorąc udział w warsztatach wielkanocnych. Wszystko odbywało się w naszej sali gimnastycznej. Wychowankowie, kadra, na czele z panią dyrektor Ewą Rosiek przywitali Pierwszą Damę bukietem pięknych kolorowych tulipanów.

Spotkanie rozpoczęło się tańcem dzieci pt. ”Kolorowy wir”, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Pani Prezydentowa miała możliwość udziału wraz z dziećmi w konkursie wiedzy teoretycznej o świętach Wielkiej Nocy oraz w zawodach sportowych.

Zgodnie z życzeniem Pani Prezydentowej spotkanie miało mieć charakter wewnętrzny, a ona sama chciała czynnie uczestniczyć w warsztatach metodycznych.

Atrakcje jakie przygotowaliśmy przyniosly wiele radości i śmiechu. Podczas konkurencji ubijania piany w parach wraz z dziećmi, w której Pani Agata Kornhauser-Duda brała udział osobiście, trwała zacięta rywalizacja. W dalszej części spotkania odbyły się relaksujące warsztaty dla naszych najmłodszych wychowanków. Podczas specjalnie przygotowanych zajęć, dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem dużych piłek rehabilitacyjnych a także ćwiczeniach elementami metody „Dotyk i komunikacja” K. Knill.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji Pierwsza Dama razem z dziećmi, kadrą, zarządem oraz dyrekcją usiadła do wspólnego stołu, aby przy filiżance kawy i herbaty porozmawiać z dziećmi i kadrą. Po pamiątkowym wspólnym zdjęciu nasze dzieci otrzymały drobny upominek od Pierwszej Damy.