Rodzinny wyjazd do Sandomierza

W weekend, na przełomie lata i jesieni (22-23 września), Rada Rodziców OREW zorganizowała rodzinny wyjazd do Sandomierza i okolic. Wyruszyliśmy w sobotni poranek duuużą grupą – 122 osób, a pierwszym punktem naszej wycieczki był XVII-wieczny zamek Krzyżtopór w Ujeździe, który w czasach swojej świetności był jednym z najpiękniejszych pałaców w Europie. Mimo, iż zamek posiada status ruiny nadal urzeka swoją niepowtarzalnością.

Po zakwaterowaniu się i pysznym posiłku w gościnnym ośrodku Lotnik w Staszowie mieliśmy czas, żeby nacieszyć się pięknem okolicy nazywanej Staszowskimi Mazurami, ze względu na wielość uroczych leśnych jeziorek. Dzięki temu wszyscy mieli wspaniały nastrój i dużo siły na wieczorną szaloną zabawę.

Niedzielę spędziliśmy w Sandomierzu, rozpoczynając zwiedzanie miasta z perspektywy rzeki, płynąc statkiem po Wiśle. Następnie każdy miał okazję poznać miasto zgodnie ze swoimi możliwościami i zainteresowaniami, podziwiając śliczną starówkę z jej zabytkami, odwiedzając serialowego Ojca Mateusza, czy też spacerując po wyjątkowym korzeniowym Wąwozie Królowej Jadwigi.

Przywieźliśmy z wyjazdu wiele miłych wspomnień i … nawet całkiem sporo grzybów ;o).