Spotkanie Wigilijne w WTZ

W grudniowy wieczór wigilijny, kiedy pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie tradycyjnie w rodzinnym gronie zasiadamy do wyjątkowej wieczerzy. W tle słychać dźwięki staropolskich kolęd, pod przystrojoną choinką Święty Mikołaj zostawił prezenty. Duży stół został przykryty białym obrusem, pod którym położone jest sianko. Wśród blasku świec honorowe miejsce na stole zajmuje opłatek i tradycyjne wigilijne potrawy.

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku. Magiczna atmosfera tych świąt powoduje iż czekamy na nie z niecierpliwością. To również czas licznych spotkań nie tylko rodzinnych. Pamiętając o tradycji, łącząc ją z wyjątkowym klimatem tego świątecznego okresu Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej 18 grudnia 2018 roku przygotował spotkanie Wigilijne.

Po życzeniach złożonych przez kierownika Warsztatu Pana Sebastiana Sierkę oraz przewodniczącą Koła PSONI w Wolbromiu Panią Urszulę Marcinkowską, po symbolicznym łamaniu się opłatkiem, przy melodiach znanych kolęd uczestnicy, kadra oraz zaproszeni goście zasiedli do wspólnego stołu, by delektować się tradycyjnymi potrawami.