SZCZEPIENIE UCZESTNIKÓW WTZ W LGOCIE WOLBROMSKIEJ

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej zorganizowano akcję szczepienia przeciwko COVID – 19 dla uczestników placówki i ich rodzin. Pierwszą dawkę preparatu uczestnicy przyjęli 20 maja, kolejną 24 czerwca. W ten sposób 23 podopiecznych placówki zostało zabezpieczonych przed negatywnymi skutkami dla zdrowia, jakie może wywołać wirus SARS-CoV-2.

Akcja szczepienia przebiegła bardzo sprawnie. Rodzice wyrazili pozytywne opinie na temat organizacji punktu oraz samej akcji w warsztacie, przyjęta procedura zdecydowanie ułatwiła im podjęcie decyzji o zaszczepieniu swoich dzieci jak i samych siebie. Wyszliśmy naprzeciwko osobom, które chciały się zaszczepić, ale wymogi formalne, terminy oraz odległe lokalizacje miejsc przyjmowania preparatu zniechęcały ich do tego wyzwania. Wszystkich czynności związanych z rejestracją dokonaliśmy za zgodą rodziców i dość szybko udało się zorganizować zbiorowy punkt w naszym warsztacie, co ostatecznie przyniosło oczekiwany rezultat.

Zachęcamy do przyjmowania szczepionek, dzięki temu będziemy mogli powrócić jak najszybciej do placówek, które oferują szeroki wachlarz pomocowy dla osób z niepełnosprawnościami.