Samodzielność zaczyna się przy sklepowej kasie! 25 marca nasi wychowankowie z Oddziału PdP wzięli udział w kolejnym treningu ekonomicznym, podczas którego zmierzyli się z wyzwaniami codziennych zakupów.
Wizyta w sklepach spożywczych oraz ogrodniczych była okazją do doskonalenia kluczowych umiejętności:
Planowanie: Realizacja zakupów według wcześniej przygotowanej listy.
Świadomy wybór: Porównywanie cen i wybieranie najkorzystniejszych produktów.
Nowoczesne technologie: Samodzielne skanowanie towarów i obsługa monitorów kasowych.
Finanse: Dokonywanie płatności zarówno gotówką, jak i kartą (płatności bezgotówkowe).
Takie zajęcia to nie tylko nauka liczenia, ale przede wszystkim budowanie pewności siebie w sytuacjach społecznych. Jesteśmy dumni z tego, jak świetnie nasi wychowankowie radzą sobie w „dorosłym” świecie!


























