WARSZTATY CZEKOLADOWE

W dniu 17 listopada 2018 roku w ramach projektu „Integracja szansą na lepszą przyszłość – integracja dziecka niepełnosprawnego w różnych aspektach życia społecznego” finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego odbyły się drugie zajęcia wyjazdowe do Manufaktury Czekolady: Fabryki Charliego w Krakowie.

20 dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami i 8 pełnosprawnych, uczestniczyło w warsztatach czekoladowych. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją filmu pt. Jak powstaje czekolada? W ten sposób wszyscy mieli okazję poznać proces powstawania tego smakołyku, a nawet zobaczyć i dotknąć owocu kakaowca. Po filmie rozpoczęły się zajęcia praktyczne, na których każdy z uczestników wcielił się w rolę deseranta i własnoręcznie wykonał pralinę czekoladową z wybranymi dodatkami: kokosem, orzechami, żurawiną, makiem czy rodzynkami. Dzieci pełnosprawne pomagały dzieciom niepełnosprawnym w przygotowywaniu słodkości. Czas oczekiwania na zastygnięcie czekoladek umiliło malowanie twarzy czekoladą oraz udział dzieci w Quizie Czekoladowym.

Po warsztatach udaliśmy się do Baru pod Kopytkiem na pyszny obiad. Miłą niespodzianką okazał się przygotowany dla nas, przez szefa kuchni, wspaniały deser w postaci tortów: owocowego i kawowego. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do swoich domów.