Wielkanocne odliczanie – sadzenie rzeżuchy

Wiosna puka do naszych okien, a w sali najmłodszych przedszkolaków zrobiło się już całkiem zielono!

Dziś nasze maluszki zamieniły się w prawdziwych ogrodników. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem przygotowały swoje pierwsze uprawy – posadziły rzeżuchę!

Czego nauczyliśmy się podczas zajęć?

Dowiedzieliśmy się, czego roślina potrzebuje do życia (woda i słonko to podstawa!).

Ćwiczyliśmy naszą cierpliwość i precyzję, rozsypując drobne nasionka.

Poznaliśmy nowe zapachy i faktury (wata, nasionka, woda).

Teraz z niecierpliwością będziemy zaglądać do naszych kącików przyrody i wypatrywać pierwszych zielonych listków. Czekamy na pyszne i zdrowe śniadanko z własną rzeżuchą!