Wiosna puka do naszych okien, a w sali najmłodszych przedszkolaków zrobiło się już całkiem zielono!
Dziś nasze maluszki zamieniły się w prawdziwych ogrodników. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem przygotowały swoje pierwsze uprawy – posadziły rzeżuchę!
Czego nauczyliśmy się podczas zajęć?
Dowiedzieliśmy się, czego roślina potrzebuje do życia (woda i słonko to podstawa!).
Ćwiczyliśmy naszą cierpliwość i precyzję, rozsypując drobne nasionka.
Poznaliśmy nowe zapachy i faktury (wata, nasionka, woda).
Teraz z niecierpliwością będziemy zaglądać do naszych kącików przyrody i wypatrywać pierwszych zielonych listków. Czekamy na pyszne i zdrowe śniadanko z własną rzeżuchą!






