WIGILIA W OREW

„Mario czy już wiesz,
Kim okaże się Twój syn, Twój mały chłopiec…
Mario czy ty wiesz,
Że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć…
Czy ty wiesz,
Że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr…
Że dałaś życie temu, kto tobie życie da…”

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, w naszym Ośrodku w dniach 13 i 14 grudnia, odbyło się spotkanie wigilijne. W uroczystości wzięli udział wychowankowie, rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście wśród których znalazł się ordynariusz diecezji sosnowieckiej, ks. bp Grzegorz Kaszak.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane w ramach projektu, współfinansowanego ze środków województwa małopolskiego pt. „Po obu stronach sceny”. Ogromne zaangażowanie wychowanków i opiekunów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże poruszenie. „Gratuluję wam w Wolbromiu tego, że tak pięknie pielęgnujecie polskie tradycje” – mówił ks. biskup prosząc o gromkie brawa dla artystów biorących udział w przedstawieniu. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia podziwiając grę aktorów.

Następnie Biskup poświęcił przyniesione przez dzieci opłatki, składając wszystkim serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście z samorządów lokalnych i jednostek współpracujących z OREW.