WIZYTA W MAŁOPOLSKIM OGRODZIE SZTUKI W KRAKOWIE

Kto nie wie, że najgłębszy nawet żal

nie okupi jednej zmarnowanej w życiu sposobności czynienia dobra.

A takim właśnie człowiekiem byłem ja…

(Ch. Dickens:  Opowieść wigilijna)

 

Zbliża się magiczny czas Świat Bożego Narodzenia.  Jest to czas pokoju, wyciszenia w gronie rodzinnym,  radości i refleksji.  To również idealny czas, aby zatrzymać się na chwilę i wyciągnąć rękę w kierunku drugiego człowieka.

W dniu 16 grudnia 2022r. wybraliśmy się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Mogliśmy obejrzeć historię o skąpcu, nawiedzonym przez duchy, który jest nieszczęśliwy i nie kocha samego siebie, a tym bardziej nie potrafi kochać innych. Jego wewnętrzna przemiana pozwala mu przejść od egoizmu do empatii i uwolnić się od stereotypowego postrzegania siebie samego i swojej roli w otaczającym go świecie. Muzyczna adaptacja powieści przedstawiona przez aktorów Teatru J. Słowackiego wywołała w nas wiele uśmiechu i niezapomnianych przeżyć.

Następnie udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na krakowskim Rynku. Podziwialiśmy świąteczne dekoracje, potrawy oraz występy zespołów artystycznych. Po udanym wyjeździe wszyscy wróciliśmy trochę zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią oraz magią Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia, która znajduje się poniżej.