Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

“WSZYSCY RAZEM W JEDNYM TEMPIE” – OSTATNIE SPOTKANIA

Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa MałopolskiegoLogo Województwa Małopolskiego

„Wszystko co dobre szybko się kończy…” Dopiero co rozpoczynaliśmy realizację naszego projektu, a już czas się żegnać. Grudzień to ostatni miesiąc, w którym możemy uczestniczyć w zajęciach dedykowanych naszym beneficjentom w ramach zadania realizowanego pn. „Wszyscy razem w jednym tempie” (Zadanie finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego). 03.12.2022 r. oraz 10.12.2022 r. to terminy ostatnich spotkań, na których już w świątecznej atmosferze wspólnie pracowaliśmy na zajęciach.

Na warsztatach pedagogicznych uczestnicy rozmawiali na temat tradycji Bożonarodzeniowych, wykonywali  łańcuchy choinkowe, malowali bałwana, rozwiązywali quizy o tematyce świątecznej. Następnie ćwiczyli sprawność ruchową wykonując aktywności, które wskazało koło fortuny na monitorze interaktywnym.

Fizjoterapia – tym razem nasze działania poświęcone były realizacji indywidualnych potrzeb naszych beneficjentów. Doskonaliliśmy motorykę małą, koordynację wzrokowo – ruchową i równowagę. Pracowaliśmy na matach, wykonując ćwiczenia korekcyjne oraz ogólnousprawniające. Dzieci brały również udział w zabawach polisensorycznych oraz ruchowych, wykorzystując przybory zakupione do tego celu.

Na dogoterapii dzieci wykonały pieski z masy porcelanowej (ozdoba choinkowa), brały udział w grach i zabawach ruchowych, a na zakończenie relaksowały się w towarzystwie psich terapeutów.

Zajęcia na basenie – nasi uczestnicy po raz ostatni pod okiem terapeutów mogli popracować w wodzie. Dzieci zaprezentowały umiejętności, które udało im się nabyć w trakcie realizacji projektu.

Wszystkie zajęcia odbyły  się oczywiście w zintegrowanych grupach, gdzie dzieci pełnosprawne mogły pomagać swoim niepełnosprawnym kolegom.

Wszystkim uczestnikom, terapeutom i opiekunom, oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu serdecznie DZIEKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia, która znajduje się poniżej.