Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

“WSZYSCY RAZEM W JEDNYM TEMPIE” – SPOTKANIA KOLEJNE

Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa MałopolskiegoLogo Województwa Małopolskiego

Po wakacyjnej przerwie pełni świeżej energii oraz nowego zapału do pracy, nasi beneficjenci wracają na zajęcia realizowane w ramach zadania pn. “Wszyscy razem w jednym tempie” (zadanie finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego). Spotkania odbyły się 03.09.22 oraz 17.09.2022.
Przywołując wspomnienia mijającego lata, dzieci projektowały pocztówki z wakacji w formie tradycyjnej – papierowej oraz używając nowoczesnych technologii – na monitorze interaktywnym. Uczestnicy zaprezentowali swoją pomysłowość doskonaląc jednocześnie sprawność manualną rąk. Następnie rozwijali pamięć słuchową oraz rozwiązywali quizy matematyczne.
Zajęcia z fizjoterapii polegały na stymulowaniu czucia powierzchownego oraz głębokiego (priopriocepcji). Nasi beneficjenci ugniatali, dociskali, skakali – czyli wykonywali aktywności poprawiające poczucie własnego ciała, jego położenia w przestrzeni, czy wreszcie aktywności uświadamiające z jakim rodzajem faktury ich ciało ma do czynienia.
Na dogoterapii ćwiczono pamięć oraz funkcje wzrokowo – przestrzenne. Dzieci wykonały psiego przyjaciela z baloników.
Warsztaty w wodzie to niwelowanie wzmożonego napięcia mięśniowego oraz doskonalenie umiejętności pływania, z elementami konkurencji sportowych (gra w kosza oraz pokonywanie przeszkód podwodnych).