Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

“WSZYSCY RAZEM W JEDNYM TEMPIE” – SPOTKANIA KOLEJNE

Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa MałopolskiegoLogo Województwa Małopolskiego

W dniach 01.10.22 oraz 15.10.22 odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu “Wszyscy razem w jednym tempie” (zadanie finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego).
Na zajęciach z fizjoterapii uczestnicy pracowali z taśmami thera – band. Ćwiczenia z ich zastosowaniem pozwoliły zmobilizować mięśnie odpowiadające za stabilizację całego ciała, poprawiły ich elastyczność oraz zwiększyły zakresy ruchów. Następnie dzieci z uśmiechami oraz wypiekami na twarzach pozytywnie rywalizowały grając w minigolfa 🙂
Warsztaty pedagogiczne poświęcono poznawaniu krain geograficznych oraz ciekawych miejsc na naszej planecie. Na zajęciach z psimi terapeutami beneficjenci wykonywali ćwiczenia wydłużające czas koncentracji na zadaniu, brali również udział w grach logicznych rozwijających kreatywne myślenie. I wreszcie zajęcia w wodzie – to tym razem praca nad kontrolą rotacji wzdłużnej oraz proste przemieszczanie się w wodzie podstawowymi stylami pływackimi.