Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

“WSZYSCY RAZEM W JEDNYM TEMPIE”

Logo Budżetu Obywatelskiego Województwa MałopolskiegoLogo Województwa Małopolskiego

 

W dniach 09.04.22 oraz 23.04.22 odbyły się dwa spotkania na terenie OREW oraz Zespołu Basenowego w ramach projektu „Wszyscy razem w jednym tempie” (zadanie finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego).

W spotkaniach brało udział 28 beneficjentów, którzy w 4 grupach 7 osobowych brali udział w: zajęciach w wodzie, fizjoterapii, zajęciach pedagogicznych oraz dogoterapii, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę 9 specjalistów oraz 4 opiekunów.

Pierwsze zajęcia na basenie to oswajanie się z uczestników z wodą oraz wprowadzenie podstawowych technik koncepcji Hallwick.

Podczas warsztatów z fizjoterapii skupiono się głównie na nabywaniu umiejętności panowania nad swoim ciałem. Do zajęć włączono elementy zdrowej rywalizacji – rzuty do celu, grę w bocci oraz piłkę nożną.

Na zajęciach pedagogicznych beneficjenci zapoznawali się z działaniem bezprzewodowych technologii. Następnie doskonalili umiejętności liczenia oraz rozwiązywania zadań przyrodniczych.

Pierwsza sesja dogoterapii to zapoznanie się beneficjentów z zasadami panującymi na zajęciach, w tym zasadami bezpiecznego kontaktu z psem. Uczestnicy uczyli się pielęgnacji psiej szaty oraz rozwijali funkcje poznawcze, poprzez rozwiązywanie zagadek tematycznych – np. dopasowywanie psich ras.

Zajęcia dzieci rozpoczynały nieśmiało, natomiast w miarę upływu czasu pojawiało się coraz więcej pewności, radości i uśmiechów na twarzach, a energii dodał im pyszny poczęstunek :).

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z zajęć w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.