WYSTAWA OBRAZÓW DO POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

W poniedziałek 25 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu odbyło się otwarcie wystawy obrazów IX Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2021 do poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Prace zostały wykonane przez nauczycieli, instruktorów i opiekunów z placówek specjalnych województwa małopolskiego. Wystawę otworzył dyrektor Stanisław Stach, który słowem wstępnym podkreślił znaczenie zaprezentowanych obrazów oraz ich wartość artystyczną.

Wystawa jest pokłosiem ubiegłorocznych Małopolskich Impresji Poetyckich, które są cyklicznym, ważnym wydarzeniem kulturalnym w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Organizatorami corocznego konkursu poetyckiego jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej PSONI Koło w Wolbromiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania wernisażu, który potrwa do 30 lipca 2022r.

Dziękujemy dyrektorowi Stanisławowi Stachowi oraz pracownikom GSWBWA w Olkuszu za zorganizowanie wystawy. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w poniedziałkowym wydarzeniu.