Na zdjęciu widocznych jest 17 osób. Są to uczestnicy konkursu fotograficznego, nauczyciele oraz starostwa olkuski Bogumił Sobczyk.

ZAKOŃCZENIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO “SZTUKA SELFIE, CZYLI JAK ZOSTAĆ DZIEŁEM SZTUKI”

W dniu 05.05.2022 wspólnie z wychowankami, udaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Olkuszu, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu fotograficznego pt.: „Sztuka selfie, czyli jak zostać dziełem sztuki” organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu. Po przemówieniu Starosty Powiatu Olkuskiego pana Bogumiła Sobczyka, zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe. Nasza wychowanka, Justyna Ciapa zajęła III miejsce wcielając się w osobę na portrecie: „Dziewczyna  z perłą” wspaniałego i wybitnego malarza holenderskiego Jana Vermeera. Z kolei dyplom wyróżnienia zdobył nasz kolejny wychowanek Jakub Trepka za portrety selfie El Greco „Portret nieznanego mężczyzny” oraz Chefa offera 2 „Afarin Sajedi”.

Radości na naszych twarzach było co niemiara. Dziękujemy serdecznie za docenienie naszego wspólnego wysiłku przy upodobnianiu się do  znanych postaci z malarstwa. Była to dla nas ciekawa lekcja historii sztuki. Czekamy z niecierpliwością na II edycję tego konkursu, która odbędzie się na wiosnę w przyszłym roku kalendarzowym. Jeszcze raz dziękujemy!!!

Poniżej znajduje się galeria, przedstawiająca rozdanie nagród w Starostwie Powiatowym w Olkuszu.