JASEŁKA “BÓG SIĘ RODZI…” 2019

Od wielu już lat tradycją naszego ośrodka stały się uroczyste wigilie z udziałem rodzin naszych wychowanków i zaproszonych gości. W tym roku także spotkaliśmy się w świątecznej scenerii dn. 11-12.12.19 r.

Po serdecznym powitaniu wszystkich obecnych oraz świątecznych życzeniach naszej Pani Dyrektor Ewy Rosiek, nadeszła pora na przemówienia gości. Życzenia świąteczne składali: Bogumił Sobczyk – Starosta olkuski, Urszula Marcinkowska – Prezes Koła PSONI w Wolbromiu, Anna Curyło-Rzepka – Dyrektor PCPR Olkusz, Adam Zielnik – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Tsuruko Haga-Sajecka – Kierownik Działu Administracji SUMIRIKO POLAND, Beata Adamska – Dyrektor Poradni Psycholgiczno – Pedagogicznej w Olkuszu. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Magdalena Sołtysik – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu Olkuskiego, Barbara Gorgoń – Kierownik filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu, Bożena Konieczna – Społeczny Doradca Burmistrza MiG Wolbrom, Zbysław Owczarski – Członek Zarządu Głównego PSONI w Warszawie, Iwona Musiałowska – Główna Księgowa PSONI Koła w Wolbromiu, Sebastian Sierka – Kierownik WTZ w Lgocie Wolbromskiej, Ewa Haberka – Kierownik Zespołu Rehabilitacyjno – Terapeutycznego. Po udzieleniu błogosławieństwa przez Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Wolbromiu – ks. Włodzimierza Wiechę, zasiedliśmy do udekorowanych świątecznie stołów.

Jak co roku dzieci wraz z kadrą przedstawiły jasełka, pod tytułem: ”Bóg się rodzi…”. Z zachwytem przyglądaliśmy się barwnemu, dynamicznemu przedstawieniu. Młodzi aktorzy byli podekscytowani i wyraźnie przejęci, bowiem w większości scen dzieci występowały samodzielnie. Po wzruszającym występie nadszedł czas na połamanie się opłatkiem i złożenie sobie serdecznych życzeń. Ksiądz senior Tadeusz Maj, z umiłowaniem i sentymentem złożył życzenia Pani Dyrektor oraz wszystkim obecnym. Podczas całej uroczystości mieliśmy możliwość wspólnie kolędować przy akompaniamencie zespółu „Trzy czwarte”. Młodzi muzycy stanęli na wysokości zadania!

Z okazji zbiżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć Wszystkim niezwykłych wrażeń, niezapomnianych i cudownych chwil oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym, Nowym 2020 Roku!