Na zdjęciu widoczna jest 1 osoba. Dziewczynka siedzi przy stole. Terapeuta siedzący przed nią pokazuje jej dwa przedmioty w kształcie czerwonego i żółtego kwadratu. Dziewczynka dotyka jednego z nich. Na zdjęciu widać tylko dłonie terapeuty.

“KREATYWNIE PATRZYMY NA ŚWIAT” – SPOTKANIE PIĄTE

„Kreatywnie patrzymy na świat”

Logo Fundacji PZU

sfinansowano ze środków Fundacji PZU

W dniu 09.11.2021 roku odbyły się V zajęcia z projektu PZU „Kreatywnie patrzymy na świat”. Projekt jest przeznaczony dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną w którym bierze udział 12 beneficjentów.
Zajęcia odbywały się w dwóch grupach 6 osobowych. Pierwsza z grup brała udział w zajęciach na Sali Doświadczania świata gdzie wraz z opiekunami rozwijali motorykę dużą, stymulowali poszczególne zmysły (dotyk, słuch, wzrok) poprzez różne zajęcia i zabawy. Równolegle odbywały się zajęcia na sali edukacyjnej. Poprzez zajęcia i zabawę mogli rozwijać umiejętności komunikowania się, kreatywności oraz motoryki dużej i małej. W ramach projektu nasi podopieczni również mają możliwość korzystania z zajęć fizjoterapii. Podczas trwania spotkania uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek oraz zostali odwiezieni do domu wynajętym busem.