KWIECIEŃ – MIESIĄCEM AUTYZMU W OREW WOLBROM

2.kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to całkowite zaburzenie rozwojowe przejawiające się trudnościami w zakresie komunikowania się, budowania relacji społecznych oraz szeregiem zachowań niepożądanych tj. stereotypie, fiksacje.

Solidaryzując się z osobami z zaburzeniami ze spectrum autyzmu, zorganizowaliśmy 3. kwietnia w naszym ośrodku obchody tego wyjątkowego wydarzenia – Dnia Świadomości Autyzmu. Uroczystość rozpoczęła się  od ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Niebieski motyl”. Był wspólny taniec z pomponami, bańki mydlane, niebieskie kręgle, zabawa z chustą Klanza. Na zakończenie malowaliśmy niebieskie kwiaty, które przyklejaliśmy na zieloną łąkę. Tego dnia dominował  kolor niebieski, który jest nieodłącznym symbolem Światowego Dnia Autyzmu. Niebieskie akcenty pojawiły się w wystroju ośrodka oraz garderobie wychowanków i personelu.

Każdy człowiek różni się od siebie, każdy z nas jest inny. Nie bójmy się inności! Akceptujmy siebie nawzajem, nie oceniajmy, starajmy się poznać i zrozumieć – a wtedy każdemu z nas będzie żyło się szczęśliwiej.