PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA AAC

Podobnie jak w ubiegłych latach nasz ośrodek w październiku włączył się  do obchodów  Międzynarodowego Miesiąca AAC, którego tegoroczne hasło brzmiało:

”POKAŻ SWÓJ GŁOS ”

Głównym celem podjętych przez nas działań było przede wszystkim propagowanie wiedzy na temat alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.

Wychowankowie OREW pokazywali swój głos składając nauczycielom życzenia, uczestnicząc w zajęciach kulinarnych, rozmawiając o jesieni, czytając, śpiewając, uczestnicząc w grach i zabawach dydaktycznych. Uśmiechu i radości było wiele oraz spontaniczności i otwartości w podejmowaniu nowych działań.

Nasi nauczyciele i specjaliści również mieli możliwość poszerzania swojej wiedzy, zdobywania nowych umiejętności poprzez zapoznanie się z ciekawymi, specjalistycznymi artykułami i filmikami udostępnionymi na wewnętrznej stronie ośrodka. Dzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami rozmawiając, dyskutując w małych grupkach.  Uczestniczyli też w szkoleniu pt.: „Trening umiejętności komunikacyjnych z wykorzystaniem AAC”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze zdjęć w ramach podjętych przez nas działań: