“TRADYCJE, ZWYCZAJE I OBYCZAJE – ŚWIĘTA WIELKANOCNE”

Przedstawiamy ostatnią już część prezentacji z cyklu „Tradycje, zwyczaje i obyczaje”. Tym razem tematem przewodnim była tradycja Świąt Wielkanocnych. W Rodakach w zabytkowej Izbie Pamiątek wykonaliśmy serię zdjęć. Przedstawiliśmy kolejno przygotowania do świąt, zaczynając od Niedzieli Palmowej poprzez święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, a kończąc tradycyjnym śmigusem w lany poniedziałek. Regionalne stroje, w które ubrani byli uczestnicy idealnie komponowały się z wnętrzem zabytkowej izby wraz z jej wyposażeniem. Charakteru prezentacji dodały świąteczne wypieki oraz rekwizyty wykonane przez instruktorów i uczestników poszczególnych pracowni naszego wtz, wśród których znalazły się wielkanocne palmy, ręcznie robione kwiaty i drewniane cebrzyki. Oprawą fotograficzną zajęła się pracownia komputerowa, a ludowe stroje uszyto w pracowni krawieckiej.

Dziękujemy serdecznie pani Halinie Ładoń właścicielce Izby Pamiątek w Rodakach za umożliwienie realizacji zdjęć do naszego projektu.

Wszystkim, którzy do tej pory oglądali prezentacje z cyklu „Tradycje, zwyczaje i obyczaje” mówimy, że to jeszcze nie koniec. Już niebawem kolejne niespodzianki……

Poniżej znajduje się galeria zdjęć przedstawiająca tradycję Świąt Wielkanocnych w wykonaniu uczestników WTZ w Lgocie Wolbromskiej.